НБУ погіршує умови длґ валютного кредитування

0
НБУ погіршує умови длґ валютного кредитування

НБУ не забуває про валюту. Він переглянув умови роботи з нею для банків. А саме, змінив норми резервування під депозити іноземними грошима.

Регулятор збільшив резервні вимоги під короткострокові валютні депозити. Натомість зменшив — під довготривалі. Фінансисти кажуть, тепер установи отримають довший і дешевший ресурс, бо скоротять видатки на довгострокове резервування. Валютні ж вклади банкам кілька місяців будуть малоцікаві.

"Ці вклади не є пріоритетними в депозитних портфелях. Ці кошти в своєму користуванні в більш довгострокових перспективах в активних операціях не несуть суттєвого впливу , їх можна зв’язувати шляхом підвищення ставки резервування", — розповідає телеканалу UBR Марина Нестеровська, директор департаменту роздрібного бізнесу комбанку.

Фінустанова муситиме відучувати клієнтів від нецікавих і невигідних коротких депозитів. Приміром, максимально знизити ставку. Це спонукатиме власника валюти або вкладати її на довший термін, або взагалі переводити у гривні. І отримувати вдвічі вищі відсотки.

"Це на валютному ринку створить пропозицію по валюті. Цей захід, окрім стимулювання по довгій валюті, ще забезпечить на поточному ринку більш збалансовану ситуацію. Тобто, пропозиція зросте за рахунок того, що частина коротких вкладників буде переходити на гривню і змінювати валюту", — прогнозує Андрій Пономарьов, заступник голови правління комбанку.

Припускають банкіри і негативний момент. Як-от подорожчання гривневого ресурсу — і на міжбанку, і для реального сектору. А це може сповільнити і так слабке кредитування.